Rurociągi ciśnieniowe / grawitacyjne
Phoenix®

Process Phoenix® jest metodą wykładania od środka rękawem tkaninowym, dla wszystkich mediów.

Zakres średnic od DN 100 do DN 1000 i profilu okrągłym jak również jajowym, owalnym i specjalnym.
W jednym przejściu można (w zależności od średnic) regenerować odcinki o długości do 500m. Istniejące łuki (kolana) mogą być pokonane bez problemu.

Zastosowany dla rurociągów ciśnieniowych Inliner zbudowany jest z nici poliestrowych i z odpowiednio dobranej w zależności od transportowanego medium powłoki wewnętrznej (PE-LD, Hytrel®).
Przy rurociągach grawitacyjnych grubość Inlinera będzie dostosowana do istniejących obciążeń zewnętrznych.
Poprzez zastosowanie żywicy epoksydowej lub poliestrowej z wysokim modułem E ogranicza się tutaj redukcję średnicy wewnętrznej przy zachowaniu właściwości wytrzymałościowych. Zanurzony w żywicy Inliner zostanie wciągnięty do bębna rewersyjnego, a końcówka przewodu odwrócona za pomocą kołnierza zwrotnego. Za pomocą ciśnienia Inliner zostanie wepchnięty do regenerowanej rury (rewersja). Prowadzona lina ciągnąca ma wpływ na prędkość posuwu Inlinera. Po całkowitej rewersji Inliner jest utwardzany poprzez odpowiednie ciśnienie i temperaturę.
Metoda ta jest zaaprobowana do użycia w rurociagach wody pitnej (DVGW karta W 270), certyfikat KTW oraz do gazu (DIN 30658 i GW 478). Wszystkie atesty potwierdzają wspaniałe zalety metody rękawa tkaninowego Phoenix® i polecają jako linię regeneracji.
^